Eko dom – jak wprowadzić naturalność

Data dodania: 18.04.2017


Tworząc przyjazne domownikom wnętrze, należy kierować się zasadą, że to co jest dobre dla nas, musi być również dobre dla środowiska. Podpowiadamy jak stworzyć eko dom oraz jak wprowadzić naturalność do naszej przestrzeni.

W utrzymaniu czystości naszego wnętrza pomagają nam przeróżne preparaty, jednak warto zastanowić się nad tym, jaki tak naprawdę mają skład. Naturalne preparaty, które nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia i środowiska są tak samo praktyczne, a na dodatek oszczędne. Ocet świetnie sprawdzi się jako środek czyszczący do schodów drewnianych, natomiast soda oczyszczona pomoże usunąć zabrudzenia z fug. Jeśli jednak boimy się używać takich składników, warto po prostu zamienić toksyczne preparaty na ich bezpieczniejsze odpowiedniki.

Domy Kołobrzeg

Nie wszyscy są świadomi tego, jak negatywne skutki może przynieść częste korzystanie z aluminiowych opakowań, plastiku lub teflonu. W naszym codziennym życiu te substancje znacząco wpływają na stan spożywanego przez nas jedzenia. Należy ich unikać i nie dopuścić do tego, aby negatywnie wpłynęły na stan naszego zdrowia. Dlatego najlepiej będzie jeśli będziemy przechowywać jedzenie w szklanych pojemnikach, które stanową bezpieczną alternatywę dla toksycznych opakować. Jest to szczególnie ważne, ponieważ cząsteczki aluminium przenoszą się na jedzenie, które potem spożywamy, narażając tym samym nasz organizm na obciążenie metalami ciężkimi. Natomiast bardzo popularny teflon, który najczęściej spotykamy na powierzchniach patelni i garnków, zawiera chemikalia, które powodują problemy rozwojowe oraz choroby nowotworowe.

Kolejną rzeczą, o której nie wie większość osób jest to, w jakim stanie jest woda z kranu. Prawda jest taka, że woda obciążona jest dużą ilością chloru, bakterii, metali ciężkich oraz wieloma innymi, toksycznymi substancjami. Aby ustrzec się przed negatywnym działem takich zanieczyszczeń należy zaopatrzyć się w filtr do wody. Oczyszczona woda nie tylko będzie zdatna do picia, ale także świetnie będzie się nadawać do gotowania, ponieważ nie będzie pozostawiała osadów z kamienia. Ponadto filtrowana w domu woda może zastąpić sklepową wodę butelkową.

Na nasz organizm pozytywnie wpłynie nie tylko picie odpowiednio oczyszczonej wody, ale także spożywanie warzyw i owoców uprawianych na naturalnych nawozach. Toksycznych pestycydów należy unikać także podczas pielęgnacji ogrodu, ponieważ pryskając rośliny toksycznymi preparatami, zatruwamy również powietrze, którym oddychamy.

Zwracając uwagę na tak drobne rzeczy jak środki czystości, które codziennie stosujemy, garnki, w których gotujemy, woda, którą pijemy oraz powietrze, którym oddychamy pozwoli nam w pełni wprowadzić zdrowy tryb życia, a także uczyni nasz domem miejscem czystym, naturalnym i eko.