Jakie schody w mieszkaniu dwupoziomowym?

Data dodania: 15.12.2016


Obok wolno stojących domów piętrowych, które zdecydowanie dominują na rynku nieruchomości rosnącym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupoziomowe. Takie rozwiązanie pozwala połączyć zalety posiadania własnego domu z wygodą budynków wielorodzinnych. Jakie schody w mieszkaniu dwupoziomowym sprawdzą się najlepiej?  

Raz a dobrze

Zdecydowanie pierwszą dobrą decyzją przy wyborze schodów do mieszkania będzie znalezienie firmy, która wykona je na indywidualne zamówienie. Czasami właściciele nieruchomości ulegają pokusie oszczędności przy wykończeniu domu, czego przykładem może być zakup gotowych schodów ze sklepów budowlanych. Dlaczego nie warto oszczędzać akurat na schodach? W przypadku różnego rodzaju usterek czy awarii naprawy bywają niezwykle kosztowne, a czasami wręcz niemożliwe. Raz zamontowane, dobrej jakości schody na wymiar zagwarantują nam po prostu święty spokój na długie lata.

Polecamy też usługi: wycinanie schodów cnc

Dopasowane do przestrzeni

Jeśli za produkcją schodów stoją prawdziwi specjaliści w swoim fachu właściciel mieszkania może być spokojny, że zostaną one odpowiednio zaplanowane względem całej przestrzeni. Najczęściej mieszkania, nawet te dwupoziomowe mają znacznie mniejszą powierzchnię niż domy wolno stojące, więc wybrany rodzaj i kształt schodów ma kluczowe znaczenie dla funkcjonalności przestrzeni.

Producent schodów na wymiar poleca: schody drewniane

Odpowiednie dla całej rodziny

Wybór schodów powinien być poparty nie tylko warunkami technicznymi w mieszkaniu, ale także potrzebami lokatorów. Jeśli wśród mieszkańców są dzieci, osoby starsze, schorowane albo zwierzęta warto uwzględnić ich w projekcie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się wtedy schody ze spocznikiem, które pozwalają na zatrzymanie się w trakcie wchodzenia po schodach i bezpieczne mijanie się kilku osób. Dwa razy pomyślmy zanim zdecydujemy się na schody kręcone – co prawda nie wymagają one zbyt wiele miejsca, ale na pewno nie należą do najwygodniejszych.

Projektowanie, produkcja i montaż: schody drewniane Poznań

Zabezpieczone na lata

Drewniane schody mają to do siebie, że bez odpowiedniej pielęgnacji po pewnym czasie mogą tracić swój blask. Żeby temu zapobiec trzeba zadbać o drewno już przy produkcji schodów – specjalista powinien zastosować jeden z preparatów przeznaczonych do zabezpieczania drewna. Może to być olej, bejca czy lakier – wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Później pozostaje już tylko dbać o drewniane schody we własnym zakresie, przede wszystkim nie narażając je na nadmierny kontakt z wodą.

Szukasz producenta schodów na zamówienie? Zobacz: schody gięte