Wygoda i funckjonalność w domu

Data dodania: 26.07.2017


Naturalne, drewniane schody to coraz częściej wykorzystywany element wnętrza współczesnego domu. Niestety zamiłowanie do pięknego drewna często przegrywa z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i coraz więcej osób decyduje się na przykrycie drewnianej powierzchni dywanem. Podpowiadamy, jak tworzyć wystój wnętrz oraz jak połączyć wygodę i funkcjonalność w domu.

Schody drewniane to konstrukcje piękne, ale niestety bardzo niebezpieczne. Jest to związane z tym, że ich powierznia jest śliska. Jeśli w naszym domu lub mieszkaniu często goszczą małe dzieci lub osoby starsze warto zabezpieczyć stopnie. Może nam do tego posłuzyć taśma antypoślizgowa lub nakładki materiałowe, które zmniejszą ryzyko poślizgnięcia i wypadku. Dodatkowo, materiał można zakupić
w przeróżnych odmianach oraz barwach, dzięki czemu będziemy mogli dopasować go do wystroju wnętrz naszego domu lub mieszkania.

usługi CNC

Innym rozwiązaniem może być pokrycie schodów dywanem, jednak może to negatywnie wpłynać na walory wizualne pomieszczenia. W przypadku gdy pokryjemy całą konstrukcję materiałem, zacznie gromadzić kurz, a my będziemy musieli często czyszcić zabrudzone powierzchnie. Największą zaletą dywanów jest to, że bardzo dobrze pochłaniają dźwięki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że montaż dywanu na schodach prowadzi do nieodwracalnych zmian drewnianej powierzchni, dlatego jeśli w przyszłości zdecydujemy się na usunięcie dywanu, a tym samym powrót do drewna, będziemy musieli się przygotować na renowację schodów.

Nałożenie dywanu na schody nie jest procedurą jednorazową. Materiał należy obowiązkowo wymieniać, dbać o to, aby wyglądał schludnie, a korzystanie z niego sprawiało użytkownikom przyjemność. Odpowiedni wybór materiału oraz odpowiednia pielęgnacja i czyszczenie pozwoli nam nie tylko nadać nowego charakteru naszemu wnętrzu, ale także pomoże zwiększyć poziom bezpieczeństwa schodów.

Jeśli jednak pozostaniemy przy natualnym wyglądzie schodów Gdynia, możemy mieć gwarancję tego, że zarówno pielęgnacja, jak i czyszczenie będą zdecydowanie mniej wymagające, przy czym sama konstrukcja będzie bardziej hałaśliwa niż ta pokryta dywanem. .

Ostatecznie wybór zależy od stylu naszego życia i prywatnych upodobań. Jeśli podejmiemy właściwe kroki, zmiany których dokonamy mogą okazać się odwracalne. Jednak zanim wybierzemy sposób zabezpieczania schodów warto zadbać by nasz projekt był indywidualny i odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb.

https://osiedleslonecznewzgorze.pl/